Kormányzati hátsó szándék látszik a gazdaságra káros, silány elővásárlási szabálynál
A külföldi tőkebefektetések engedélyezési rendszere Magyarországon indokolatlanul szigorú, a kormány minden ügylet minden részletére rá akar látni.
A szomszédok a megyés püspökhöz fordultak, a polgármester aláírásgyűjtésbe kezdett.
2012 óta a hét minden napján, reggel 8 és este 20 óra között fél perces harangjáték szól a Vas megyei Torony község katolikus templomának tornyából. A harangjáték azután szólal meg, hogy a harangok elütik az egész órát miután a harangok elütötték az egészet: 132-féle dallam közül általában mindig a liturgikus időszaknak megfelelő.
A templom szomszédségéban lakók azonban kezd sok lenni ez – derül ki az önkormányzat honlapjáról, valamint a Vaol.hu tudósításából. Három család nemrég a megyés püspökhöz fordult, kérve: naponta csak 2-3 alkalommal szólaljon meg a harangjáték a 13 helyett, vasárnap pedig egyáltalán ne.
Kovács György, Torony független polgármestere miután ezt megtudta, a vasárnapi misén fordult a község jelenlévő lakóihoz. Bejelentette, hogy konzultációs levelet kapnak majd postaládáikba. A katolikus hagyományokra hivatkozva kérte, hogy a konzultáció aláírásával támogassák, hogy a harangjáték „változatlan hangerőn, ugyanilyen rendszerességgel” szólaljon meg.
A Vaol.hu-nak arról is beszélt Kovács, hogy tudni véli: valójában Balassa Pétert, a Jobbik szombathelyi szervezetének Toronyban, a templom melletti utcában élő elnökét zavarja a harang. Balassát is megkereste a lap, de nem akart nyilatkozni. Ezután „még tízszer” felhívták, de már nem vette fel.
A külföldi tőkebefektetések engedélyezési rendszere Magyarországon indokolatlanul szigorú, a kormány minden ügylet minden részletére rá akar látni.
Kényes téma lett a kormány számára, hogy mennyit költenek adófizetői pénzekből a védett személyek hivatalos külföldi útjaira. A jövőben öt évig rejtve maradhat az is, hogy mennyit költöttek Sulyok Tamás államfő vagy a legfőbb ügyész látogatásaira.
4,6 százalékra gyorsult az infláció. Legnagyobb mértékben a háztartási energia, azon belül a vezetékes gáz drágult.
Új eszközöket kaphat a rendőrség a rendzavarók távoltartására.
Különösebb hírverés nélkül alakítja át drasztikusan a kártyakínálatát több magyarországi bank.
A politikus azt mondja, ők nem elemezgetni akarják a politikát, hanem értékek mentén építenének közösséget.