Koronavírus-járvány
Fellélegezhet kicsit a világ, a Covid-19 ugyan nem tűnt el, de nem keseríti meg a mindennapokat. Ám visszatér-e? És mi van a betegség utóhatásaival? Cikksorozatunkban megtalál mindent, ami a koronavírus-járványról tudnia kell.
Annak az 1,36 millió embernek, akik november 7-ig beadatták maguknak a koronavírus okozta betegség, a Covid–19 elleni védőoltást, alig 2 százaléka kapott keleti vakcinát – írja a 24.hu az Európai Betegségmegelőzési és Járványvédelmi Központ (ECDC) adatai alapján.
A statisztika szerint a Sinopharm-vakcinát 25 130 embernek adtak be – akiknek kétharmada, 16 253 fő hatvan év feletti volt –, Szputynik V-vel pedig 803 embert oltottak be.
A legtöbben a Pfizer és a BioNTech által kifejlesztett oltást kapták (1 196 472 fő, 87,53 százalék), a második legtöbbet a Moderna oltóanyagából adtak be (90 625 fő). Az egy dózisú Janssen-vakcinából 51 306 fogyott, az AstraZenecáéból pedig 2571.
A lap emlékeztetett: a kormány azután ajánlotta fel mindenki számára a harmadik, emlékeztető oltás beadatásának lehetőségét, hogy az antitestvizsgálatok kimutatták: a hatvanévesnél idősebbeknél mérhetően alacsonyabb a Sinopharm-vakcina hatásossága.
Az orosz egészségügyi miniszter elárulta, milyen a Szputnyik V hatékonysága Magyarországon
NKiderült, milyen adatokat küldenek a magyar hatóságok az orosz kormánynak: 4 ezrelék alatti az orosz vakcinával Magyarországon beoltottak körében a megbetegedések aránya.