Magyar patrióták találták ki a homoszexualitást
Érthetetlennek tűnhet, hogy a szexuális kisebbségek negatív megkülönböztetése zajlik ma Magyarországon, miközben a magyarok nem keveset tettek hozzá a homoszexualitás kultúrtörténetéhez.
Az amerikai napilap tekintélyelvűnek nevezte a magyar miniszterelnököt, aki elszánta magát, hogy megvétózik minden, a boszniai szerbek ellen tervezett európai szankciót.
Egy hosszabb, összefoglaló jellegű cikk jelent meg a New York Timesban a boszniai helyzetről, ahol a helyi szerbek nacionalista vezetője, Milorad Dodik az országtól való elszakadással fenyegetőzött. Dodik ezen lépése láthatóan fenyegeti a régió stabilitását és az európai hatalmak ennek megfelelően reagáltak is a szavaira. Németország és az Egyesült Királyság szankciókat fontolgat, azonban a lap beszámolt Orbán Viktor magyar miniszterelnök Banja Luka-i útjáról is. Orbán azért repült a boszniai szerbek legfontosabb városába, hogy Dodikkal találkozzon, majd megfogadta, hogy megvétóz minden a boszniai szerb vezérrel szembeni uniós szankciót.
Orbán Viktor hosszasan beszélt a december 21-i kormányinfón Bosznia-Hercegovina esetleges EU-csatlakozásáról. A kormányfő elmondta, hogy Magyarország támogatja a bosnyákok csatlakozási igényét, ugyanakkor hozzátette, hogy „bár a Balkán messzebb van tőlük, mint Magyarországtól, de azon, hogy hogyan kezeljük egy olyan ország biztonságát, ahol kétmillió muszlim él, az ő biztonságuk is múlik.” Orbán Viktor ezen utóbbi kijelentése elég rendes vihart kavart a balkáni országban, többek között Šefik Džaferović, Bosznia-Hercegovina elnökségének bosnyák tagja szerint a magyar miniszterelnök szavai durvák és szégyenteljesek voltak, de a muszlim vallási vezetők ennél keményebben fogalmaztak, ők rasszistának és xenofóbnak minősítették Orbán megszólalását.
A boszniai folyamatokról és az abban játszott magyar szerepről korábban a hvg.hu is beszámolt, illetve az országot újra destabilizálni próbáló Dodikról is írtunk korábban.
Érthetetlennek tűnhet, hogy a szexuális kisebbségek negatív megkülönböztetése zajlik ma Magyarországon, miközben a magyarok nem keveset tettek hozzá a homoszexualitás kultúrtörténetéhez.
A szombati Pride felvonulásról tart nemzetközi sajtótájékoztatót Karácsony Gergely főpolgármester és Hadja Lahbib, esélyegyenlőségért felelős uniós biztos. Kövesse az eseményt a hvg.hu-n.
A Tisza Párt elnöke arra kérte a magyar rendőröket, hogy a szombati Pride-on a magyar embereket védjék meg.
Az Európai Bizottság a szervezés egyes elemei miatt eljárást indíthat.
Nehéz-Posony Kata, a HVG ügyvédje minden kérdésre válaszol.
Kozma Ákost már két jogerős ítéletben kötelezték, hogy tárja fel, jogszerűen utasította-e el egy hatóság egy 5 éves gyermek ellátását. Mindhiába.
Egy Facebook-csoportba töltötték fel a felvételt.