Lázár továbbra sem szeretne vármegyét

A miniszter sajtófőnökének közlése szerint Lázár ennek megfelelően fog szavazni is a kérdésben.

  • hvg.hu hvg.hu
Lázár továbbra sem szeretne vármegyét

„Lázár János álláspontja nem változott, a szavazata is ehhez fog igazodni” – közölte a 444.hu kérdésére Krakkó Ákos, az építési és beruházási miniszter sajtófőnöke.

Korábban mi is beszámoltunk róla, hogy Lázár János már 2011-ben sem rajongott a vármegye elnevezésért, amit az Alaptörvény módosításával hozott volna vissza a Fidesz. Lázár akkor azt mondta, ennek „nincsenek jó történeti aspektusai”, meg hogy „semmi köze a XXI. század Magyarországához”, illetve abban reménykedett, hogy vármegyeügyben „a józan ész felülírja az érzelmeket”.

Most azt követően vált érdekessé a téma, hogy Kocsis Máté kedden bejelentette, a történelmi hagyományokra való tekintettel kezdeményezi a megyék vármegyékké való átnevezését. Ehhez szintén az Alaptörvény módosítására van szükség.

Még ki sem hallgatták a NER-es sztárpapot, aki meztelenre vetkőztetett védenceit masszírozta a gyanú szerint

Még ki sem hallgatták a NER-es sztárpapot, aki meztelenre vetkőztetett védenceit masszírozta a gyanú szerint

Lassú víz partot mos – talán ez a mondás írja le a legpontosabban, mi történik, amikor kiderül, hogy egy egyházi személy kiskorúakkal szemben szeméremsértő módon viselkedett. A botrányokat rendszerint nagy médiazaj kíséri, és ma már a gyanúba kerültek felfüggesztése is rutinszerűen megtörténik, de hiába: az egyházi és világi eljárások eredményét többnyire lehetetlen kideríteni. A HVG a közelmúlt botrányos ügyeiről kérdezte az illetékes szerveket.