Lassú ütemben emelkedik a szennyvízben a koronavírus koncentrációja

A Nemzeti Népegészségügyi Központ szerdán tette közzé legfrissebb adatait.

  • MTI
Lassú ütemben emelkedik a szennyvízben a koronavírus koncentrációja

Koronavírus-járvány

Fellélegezhet kicsit a világ, a Covid-19 ugyan nem tűnt el, de nem keseríti meg a mindennapokat. Ám visszatér-e? És mi van a betegség utóhatásaival? Cikksorozatunkban megtalál mindent, ami a koronavírus-járványról tudnia kell.

Lassú ütemben emelkedik a szennyvízben a koronavírus örökítőanyagának koncentrációja - közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) szerdán a honlapján. A tájékoztatás szerint további enyhe növekedés tapasztalható a szennyvízben mért SARS-CoV-2 örökítőanyag országos átlagkoncentrációjában az 51. naptári hétben.

A vizsgált városok többségében stagnáló tendencia tapasztalható, emelkedés Nyíregyházán, Szegeden, Székesfehérváron, Szombathelyen, Tatabányán és Zalaegerszegen mutatható ki, míg csökkenés egyik vizsgálati helyen sem látható - jelezték.

A SARS-CoV-2 örökítőanyag koncentrációja változatlanul az emelkedett tartományba esik minden vizsgált mintavételi helyen - áll a közleményben.

Embereket mentett a tűzből az elítélt gyilkos Szabó Zoltán, aztán tarkón lőtte a szomszédját, akinek végül szintén megmentette az életét

Szabó Zoltán és gyerekkori barátja a nyolcvanas években hidegvérrel ölt meg egy nőt, de életfogytiglani büntetéséből végül csak tíz évet ült le, mert a kigyulladt szegedi bútorgyárban hősiesen helyt állt. 2015-ben aztán tisztázatlan körülmények között fejbe lőtte Nagy Jenőt, akinek az életét végül ő maga mentette meg. Egy gyerekkorától brutális bűnöző furcsa karrierje.