A "trükkös" statisztikák napvilágra kerülése után a DK szerint le kellene mondania az Országos Mentőszolgálat főigazgatójának

Az OMSZ elismerte, hogy nem a hívástól számítva érkeznek ki 10-15 percen belül a mentők, hanem csupán a riasztástól, azaz a mentőkocsi indulásától mérve.

  • hvg.hu hvg.hu
  • MTI MTI
A

Az Országos Mentőszolgálat főigazgatójának azonnali menesztésére és az OMSZ szakmai alapú átszervezésére szólított fel hétfői, online sajtótájékoztatóján a Demokratikus Koalíció (DK) képviselője.

Komáromi Zoltán úgy fogalmazott: "trükkös statisztikával veri át a magyarokat" az Országos Mentőszolgálat főigazgatója és a kormány, hiszen Rétvári Bence belügyi államtitkár, majd az OMSZ főigazgatója is beismerte, hogy nem a hívástól számítva érkeznek ki 10-15 percen belül a mentők, hanem csupán a riasztástól, azaz a mentőkocsi indulásától mérve.

Az embereket nem az érdekli, hogy hány perc alatt megy át a mentőkocsi a városon vagy ér ki a baleseti helyszínre, hanem az, hogy hány percen belül számíthatnak segítségre – fogalmazott a képviselő.

Ez hangzott el a Putyin-Trump sajtótájékoztatón

Az együttműködés fontosságát hangsúlyozta Vlagyimir Putyin orosz és Donald Trump amerikai elnök is a pénteki alaszkai orosz-amerikai csúcs után tartott sajtótájékoztatón, ám részleteket egyikük sem árult el. Trump viszont már Vlagyimirnek hívja a „nagyszerű politikusnak” nevezett orosz vezetőt.