Plakátrongálás miatt fogták el a rendőrök a Momentum önkormányzati képviselőjét

Szabó Bence, a párt debreceni képviselője a Józsefvárosban ragasztott matricákat a fideszes plakátokra, ám a kormánypárti aktivisták kihívták rá a rendőröket.

  • hvg.hu hvg.hu
Plakátrongálás miatt fogták el a rendőrök a Momentum önkormányzati képviselőjét

Rendőrök fogták el Józsefvárosban két napja menekülés közben a Momentum debreceni önkormányzati képviselőjét, aki rengeteg fideszes plakátot rongálhatott meg – írja egy birtokába került tanúkihallgatási jegyzőkönyv alapján a Magyar Nemzet.

A kihallgatott tanú a Fidesz helyi kampányszervezője volt, aki elmondta, hogy tetten értek egy aktivistát, miközben matricákat ragasztott a plakátjaikra, megpróbálták szóval tartani, de a férfi elszaladt, amikor meghallotta, hogy közben a telefonon a rendőrökkel is beszélnek.

A rendőrök végül elfogták a férfit, és a fideszesek akkor ismerték fel a matricázóban Szabó Bencét (képünkön), a Momentum debreceni önkormányzati képviselőjét.

Nem ez az első plakátátragasztós akciója a Momentumnak, ám eddig nem indult miatta rendőrségi eljárás. Kerestük a Momentumot is az üggyel kapcsolatban, Varsányi Áron a párt szóvivője azzal kommentálta a történteket, hogy Szabó a saját politikai véleményének adott hangot azzal, hogy Sára Botond fideszes polgármesterjelölt „Józsefváros jobbat érdemel” feliratú plakátjait azzal egészítette ki, hogy „Sáránál biztos jobbat”.

„A Momentum pedig azon dolgozik, hogy június 9-én Pikó András és csapata győzzön Józsefvárosban, hogy folytathassák az elmúlt 5 év sikeres munkáját” – írta válaszában Varsányi.

Kádár Tamás: Nincs jó válasz

Kádár Tamás: Nincs jó válasz

Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.