Miközben Orbán Viktor és Magyar Péter szinte egymással versengve ment homokzsákot pakolni illetve eligazítani, segítve az árvízi védekezést, amit Pintér Sándor belügyminiszter “megfelelőnek” értékelt, és miközben mindenki az évtized legnagyobb áradására készül, Lakos Gábor, a HVG fotóriportere a Dunánál járt, Kisoroszinál és Pócsmegyernél fotózott:









