Szentkirályi Alexandra csomagtartós videóját újragondolva jelentette be Kovács Gergely a XII. kerület polgármestere, hogy közösségi adománygyűjtést indítanak az Ukrán Nagykövetséggel együttműködve, hogy 75 háborús övezetből érkező kárpátaljai és ukrán fiatal Magyarországon nyaraljon tíz napig.
Kovács a videóban elmondta, hogy tisztelni kell az ukránok szokásait, ahogy mi lovasnemzet vagyunk, úgy a keleti szomszédunk csomagtartós nemzet. Ezután találták meg Sándor Fegyirt, Ukrajna magyarországi nagykövetét egy parkoló autó csomagtartójában.
Kovács Gergely azt is elmondta, hogy „az összegyűlt támogatásból a gyerekek szállítását (nem, nem csomagtartóban, hanem busszal), ellátását és színes programokat finanszírozunk, hogy életre szóló élményekkel térhessenek haza”. Az adományozás részletei itt találhatóak.
Ugye a Fidesz fővárosi politikusának már szinte klasszikussá vált videójában láthattunk először csomagtartós performanszt, amikor egy kormányfőtanácsost mutatott be megkötözve. Mindezzel azt próbálta propagálni, hogy mi vár a magyarokra a kormány szerint Ukrajna gyorsított uniós csatlakozásával.