Nemzetközi építészeti tervpályázatot ír ki a főváros Rákosrendezőre

Karácsony Gergely főpolgármester bejelentette, hogy már jövő hét hétfőn tárgyalja a szakbizottság a Vitézy Dáviddal közös előterjesztésüket.

  • hvg.hu

„Újabb mérföldkőhöz érkeztünk: kiírjuk a nemzetközi építészeti tervpályázatot Rákosrendező megújítására!” – jelentette be Karácsony Gergely péntek reggel a közösségi oldalán.

Karácsony Gergely

Újabb mérföldkőhöz érkeztünk: kiírjuk a nemzetközi építészeti tervpályázatot Rákosrendező megújítására! Hogy Rákosrendező a kevesek magánérdeke helyett a város jövőjét szolgálja. A cél ismert:…

Karácsony azt írja, hogy a kormány még „húzza az időt a terület teljes körű birtokba adásával”, a főváros azonban halad a munkával, „amelynek eredményeként fenntartható környezetben épülhetnek megfizethető lakások az új városnegyedben”.

A szakbizottság már jövő hét hétfőn tárgyalja a Vitézy Dáviddal közös előterjesztést, a nemzetközi építészeti tervpályázat célja, hogy új, zöld, korszerű városrész épüljön. Karácsony szerint ezzel látszani fog a különbség „az embertelen mértékű beépítéssel tervező, a város közepére több száz méter magas luxus-felhőkarcolót álmodó, kizárólag a külföldi beruházó és a fideszes oligarchák érdekeit kiszolgáló »mini-Dubaj« tervei, valamint a budapestiek számára megfizethető lakhatást, új zöldfelületeket kínáló, emberi léptékű, zöld városfejlesztés között”.

A pályázat várható ütemezéséről Vitézy Dávid is posztolt péntek reggel, azt írta, „a pályázat első, nyílt szakasza november 18-ig tart, amelyre bármely tervezőiroda jelentkezhet. Ezt követően a referenciák értékelése alapján a második körben a legjobb 12 pályázó kap meghívást, hogy a Főváros által készített tervezési program alapján dolgozza ki konkrét tervét. A végső győztest pedig a 19 fős, részben külföldi szaktekintélyekből álló bírálóbizottság választja ki”.

Hozzászólások