Szülővárosában, Sárváron pénteken eltemették Kásler Miklós Széchenyi-díjas onkológust, egyetemi tanárt, az emberi erőforrások volt miniszterét, aki életének 76. évében, szeptember 5-én hunyt el.
A római katolikus szertartás szerinti búcsúztatón és gyászszertartáson gyászoló családtagok mellett részt vett Orbán Viktor miniszterelnök, Pintér Sándor belügyminiszter, Hankó Balázs kultúráért és innovációért felelős miniszter, több államtitkár, valamint a tudományos és a művészeti élet számos képviselője is.
A római katolikus gyászszertartást Berta Tibor püspök celebrálta, Kásler Miklóst családtagjai mellett számos pályatársa, tudós, politikus, művész, valamint tisztelője kísérte el utolsó útjára pénteken a sárvári temetőben.