„Kezdünk sok mindent látni, Péter, beleértve a kormányod álszentségét és erkölcsi romlását, az Ukrajna és Európa többi része ellen folytatott nyílt és titkos tevékenységét, és hogy lakájként szolgáljátok a Kremlt. A támadásaid a mi elnökünk ellen nem fogja megváltoztatni azt, amit mi – és mindenki más – látunk” – fogalmazott Andrij Szibiha ukrán külügyminiszter egy X-bejegyzésben Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszternek címezve.
Az ügy előzménye, hogy Volodimir Zelenszkij egy pénteki bejegyzésben azt írta, az ukrán főparancsnok jelentése szerint „valószínűleg magyar drónok” sértették meg az ukrán légteret, Szijjártó pedig erre reagálva úgy fogalmazott, hogy az ukrán elnök „kezd beleőrülni a magyarellenességbe” és „már rémeket lát”.
Zelenszkij állításaira reagált a Honvédelmi Minisztérium is. Azt írták: „Nem igaz Volodimir Zelenszkij ukrán elnök állítása, miszerint magyar katonai drón volt ukrán területen.”
Zelenszkij péntek délutáni posztja azután jelent meg, hogy Andrij Szibiha bejelentette: beutazási tilalommal sújtottak három magas rangú magyar katonatisztet. A tárcavezető a döntést válaszintézkedésnek nevezte a magyar kormány hasonló kitiltási határozataira. Mint arról korábban beszámoltunk, az Országos Idegenrendészeti Főigazgatóság három évre szóló beutazási és tartózkodási tilalommal sújtotta Robert Brovdi őrnagyot. Ezt azzal indokolták, hogy az őrnagy itt tartózkodása nemzetbiztonsági kockázatot jelentene.