Tükörintézkedésnek nevezi a kormány az ukrán híroldalak blokkolását

A kormány tizenkét ukrán híroldalt tesz elérhetetlenné Magyarországon.

„Tükörintézkedések bevezetése” címmel jelent meg a kormányrendelet arról, hogy a kormány tizenkét ukrán híroldalt tesz elérhetetlenné Magyarországon.

A kormányrendelet bevezetése a következő indoklást adja: „A nemzeti kormány háborúellenes politikája miatt Magyarország szuverenitását rendkívül intenzív támadások érik. A külföldi beavatkozás a magyar belpolitikában és közéletben számos ponton egyértelműen tetten érhető. Ennek célja egyértelmű: eltávolítani és elhallgattatni a nemzeti kormányt, majd helyébe egy olyan bábkormányt ültetni, amely hajlandó Magyarországot is belesodorni a háborúba, és feltétel nélkül támogatni Ukrajna uniós tagságát, valamint uniós finanszírozását.”

A kormány ukrán híroldalakat tesz elérhetetlenné Magyarországon

Gulyás Gergely maga sem hiszi, hogy a betiltott orgánumokat sokan olvasnák nálunk, de szerinte szuverén országként „arányos választ” kell adni arra, hogy Ukrajnában orosz propaganda miatt elérhetetlenné tettek magyar nyelvű oldalakat.

„Magyarország Kormánya válaszul – arra reagálva, hogy e támadások részeként Ukrajna magyar honlapokat blokkolt – az alábbi rendelettel lehetővé teszi tükörintézkedések meghozatalát” – olvasható.

Eszerint „ha egy harmadik országbeli állam magyar elektronikus hírközlő hálózat útján közzétett adat hozzáférhetőségét politikai okból blokkolja, akkor a külpolitikáért felelős miniszter a Nemzeti Információs Központ jelzése alapján javaslatot tehet a Kormány részére az e rendelet szerinti, a korlátozandó elektronikus hírközlő hálózat útján közzétett adatok, valamint tükörintézkedések körére”. Ez kizárólag az illető állam domainrendszerébe tartozó elektronikus adat hozzáférhetetlenné tételét jelentheti.

A rendelet keddtől hatályos.

A felsorolt honlapok, amelyek közt kárpátaljaiak is vannak:

  • tsn.ua
  • oboz.ua
  • anons-zak.com.ua
  • ungvar.uz.ua
  • zakarpattya.net.ua
  • pravda.com.ua
  • hromadske.ua
  • nv.ua
  • lb.ua
  • insiderinfo.com.ua
  • uaonline.com.ua
  • eurointegration.com.ua

Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter által az „ukrán cenzúrára” adott magyar válaszként bejelentett intézkedésre azután került sor, hogy a Mandiner szeptember 18-án kiszúrta, hogy Kijev több magyar nyelvű oldalt – köztük az Origót és a Bencsik András-féle Demokratát is – tiltólistára vett orosz propaganda terjesztése miatt, ezért Ukrajna területén elérhetetlenné tette.

Hozzászólások