„Április 12-én népszavazás lesz Orbán Viktor korrupt hatalmáról, a Nemzeti Együttbűnözés rendszeréről. Ez a választás sorsdöntő lesz, ugyanakkor egyszerű is. Aki a TISZA-ra szavaz listán és egyéniben, az a rendszerváltásra és egy működő és emberséges Magyarországra szavaz.
Aki másra adja a voksát, akár listán, akár egyéniben, az Orbán Viktor hatalomban tartására szavaz
– írta Facebook-oldalán Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke.
A politikus szerint „sorsfordító időkben” nincs helye a mellébeszélésnek.
„Köszönöm minden magyar nevében azoknak a pártoknak és jelölteknek, akik bízva a rendszerváltásban és a magyar nép bölcsességében, visszalépnek, vagy eleve úgy döntöttek, hogy nem indulnak a 2026-os választáson, hogy ne osszák meg a rendszerváltást akarók szavazatát” – fogalmazott, feltehetően arra a Szabó Szabolcsra utalva, aki legutóbb jelentette be visszalépését a választástól.
Magyar Péter szerint a választásokhoz közeledve egyre inkább kiderül majd, hogy „ki az, akinek a hazája és a rendszerváltás a fontos, és kik azok, akik éppen a status quo fenntartásáért dolgoznak. Megbízásból vagy butaságból”.
Hozzátette: „A rendszerváltást követően készek vagyunk mindent megtenni, a plurális demokrácia újjáépítéséért, valamint egy virágzó civil társadalom és egy sokrétű pártpolitikai élet beindításáért. Egyenlő feltételekkel, szabad sajtóval. De ehhez először rendszert kell váltani. Fordítva nem megy.”
Az elmúlt hónapokban a Momentum Mozgalom, a Párbeszéd, az MSZP túlnyomó része, a Humanisták, az LMP, valamint a Megoldás Mozgalom is bejelentette már, hogy nem indulnak a választáson.
https://hvg.hu/itthon/20260223_szabo-szabolcs-bejelentette-hogy-nem-indul-csepelen-valasztason-2026