Újabb fél évre hirdetett a kormány bevándorlási válsághelyzetet

A háborús veszélyhelyzet mellett folytatódik a tömeges bevándorlás okozta válsághelyzet is.

  • HVG

Március 6-tól fél évvel, szeptember 7-ig meghosszabbította a kormány a Magyarország egész területére érvényes tömeges bevándorlás okozta válsághelyzetet – derült ki a friss Magyar Közlönyben megjelent kormányhatározatból. A lépés várható volt:

https://hvg.hu/itthon/20260211_hosszabbitas-migracio-valsaghelyzetet-kormany-haborus-veszelyhelyzet

A hosszabbításról – csakúgy, mint a háborús veszélyhelyzetnél – már régóta rutinszerűen határoznak. Pedig ezt eredetileg a 2015-ös menekülthullámnál rendelték el, de azóta felépült a határvédelmi kerítés, nincs tömeges bevándorlás,

és az Orbán-kormány zéró toleranciát hirdetett az illegális migráció ellen. Csak az embercsempészeket engedi ezrével szabadon.

https://hvg.hu/eurologus/20250507_kotelezettsegszeges_europai-bizottsag_migracio-ebx

Nyitóképünkön a déli határkerítés. Fotó: HVG / Veres Viktor

Hozzászólások