Újabb részleteket derített ki a Telex Gremsperger Bertalanról, aki arról vált hirhedtté, hogy újságírókat és ellentüntetőket vegzált a Fidesz választási kampánygyűlésein.
https://hvg.hu/itthon/20260328_orban-ellen-tuntetok-megfelemlito-csapat-vezerei-bazso-gremsberger-beregszaszi-havasi
Azt eddig is lehetett tudni, hogy a férfi Kubatov Gábor, a Fidesz pártigazgatója személyi titkára volt, ám most a Telex azt is kiszúrta, hogy az FTC-elnök Kubatov egy teljes oldalt szentelt Gremspergernek a nemrég megjelent, Nem mondhatom el senkinek… című könyvében.
A Telex szerint Gremsberger rendszeres résztvevője Orbán Viktor kampányrendezvényeinek, és ha tiltakozók jelennek meg egy ilyen eseményen, akkor „akár skandálni is beáll, és irányítja azokat a férfiakat, akik körbeveszik a tiltakozókat”.
Ő volt az, aki több társával a HVG tudósítóját is vegzálta is a március 15-i Békemeneten:
Kubatov könyvében idézi Gremsbergert, aki azt meséli, hogy 21 évesen nagyon izgatott volt, amikor az első videót – mint social médiás – megcsinálták Kubatovnak. Szerinte a pártigazgató akkor még nem szerette a szereplést, de gyorsan megértette a digitális világ működését. Azóta pedig szerinte kialakult egy mini stáb – amely mindenhová elkíséri Kbatovot –, amit „tréfásan mini Hollywoodnak” hívnak.
https://hvg.hu/itthon/20260327_orban-viktor-orszagjaras-gyor-riport-ellentuntetok