„Ne magyarázzá’, mert megbaszlak, te!” – vádat emeltek a tiszásokat fenyegető férfi ellen

A Tisza Párt aktivistáira tavaly a XX. kerületben rátámadó férfi ügyében próbaidőre felfüggesztett börtönbüntetést indítványoz az ügyészség.

  • HVG

Vádat emeltek egy 56 éves férfival szemben, aki a Tisza Párt önkénteseit erőszakkal akarta rávenni arra, hogy elmenjenek egy közterületről.

A vádirat szerint a férfi 2025. március 27-én a XX. kerületben odament tiszás aktivistákhoz, akik épp aláírást gyűjtöttek az általa üzemeltetett üzletsor előtti járdán. Erőszakosan, hangosan és trágár módon beszélt velük – ahogy a közleményben fogalmaznak, azért –, „hogy ideológiai nézetkülönbsége miatt elérje az aktivisták távozását”.

Eközben megfogta, odébb lökte és megrúgta a tiszások pavilonját, miközben szitkozódott és folyamatosan fenyegetőzött.

Az aktivisták mindennek ellenére maradtak és rendőri segítséget kértek. A férfival szemben a járőrök még a helyszínen intézkedtek.

A férfi beismerte és megbánta a tettét. A Budapesti XX., XXI. és XXIII. Kerületi Ügyészség négy rendbeli közösség tagja elleni erőszak kísérletével vádolta meg, próbaidőre felfüggesztett börtönbüntetést, pártfogó felügyeletet és csoportos vagy közösségi foglalkozáson való részvétel előírását indítványozta az ügyben.

Az esetről videófelvétel is készült, amelyet Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke osztott meg. Ahogy akkor írtuk, a férfi így fenyegetőzött: „Hívhatsz te akárkit, idehívok én kétszáz embert, azt’ megbaszlak, te köcsög!” 

https://hvg.hu/itthon/20250328_magyar-peter-nepszavazas-budapest-pult-tamadas-ebx

A férfit a Telex Seres Zoltán meggyilkolt vállalkozó embereként azonosította.

Hozzászólások