21 Kutatóközpont: A választók 60 százaléka szerint Sulyok Tamásnak le kellene mondania

A reprezentatív felmérés szerint a társadalom többsége még azt is támogatná, hogy a köztársasági elnököt eltávolítsák hivatalából, ha nem mond le önként.

  • HVG

A magyar választóközönség 60 százaléka szerint le kellene mondania a köztársasági elnöknek, 52 százalék pedig azt is támogatja, hogy ha „magától” nem mond le, a parlamenti többség távolítsa őt el a hivatalából – összegezte május 9. és 13. közötti adatfelvétellel készült, reprezentatív közvélemény-kutatásának eredményeit a 21 Kutatóközpont csütörtökön.

A Magyar Péter által a kampány alatt és a választás óta is többször lemondásra felszólított Sulyok Tamás távozását, természetesen, főleg a Tisza Párt hívei várnák el, míg a fideszesek 86 százaléka, és a többi ellenzéki párt híveinek 57 százaléka azt várná el, hogy töltse ki ciklusát.

Érdekes viszont, hogy csaknem minden tizedik Fidesz-szavazó is örülne, ha Sulyok Tamás magától távozna.

https://hvg.hu/itthon/20260509_magyar-peter-sulyok-szemebe-mondta-ideje-tavozni-ameddig-meg-lehet

A felmérésben arra is rákérdeztek, hogy a választók szerint a Tisza-kormány alatt – a Fidesz kampányban hangoztatott jóslatának megfelelően – háborúba lépne-e az ország. Ezt az összes választó 7 százaléka tartja valószínűnek (a Tisza szimpatizánsai körében 0 százalék), de még a fideszeseknek is csak mintegy negyede, 27 százalék – noha körükben ez az arány januárban még 50 százalék feletti volt.

https://hvg.hu/itthon/20260411_tisza-debrecen-kampanyzaro-magyar-peter-riport

Nyitókép: MTI / Máthé Zoltán

Hozzászólások