Életveszélyes állapotban mentették ki az összeomlott épületben rekedt férfit Székesfehérváron

A mentőegységeknek nehéz feladatuk volt, de sikerrel jártak.

  • HVG

Kimentették a férfit, aki egy összeomlott, bontás alatt lévő, négyemeletes ipari épület rekedt Székesfehérváron, írja az MTI.

Jackovics Péter az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság veszélyhelyzet-kezelési főosztály vezetője, a HUNOR Mentőszervezet parancsnoka szerint a mentés több órán keresztül zajlott hivatásosok és önkéntesek bevonásával. „Mentőszervezetek, barlangászok, önkéntesek az ország minden tájáról megmozdultak annak érdekében, hogy az áldozat kimentése, kiemelése minél gyorsabban történjen” – fűzte hozzá.

Megjegyezte, rendkívül nehéz műszaki feladatuk volt, hiszen statikailag is kihívást jelentett a megdőlt épület, az áldozatot sem kedvező helyzetben találták meg. Egyúttal köszönetét fejezte ki a mentésben részt vevő mintegy 140 bajtársának, akik, mint mondta technikai tudásuk legjavát adták azért, hogy a mentés sikeres legyen, és élve ki tudják menteni az áldozatot.

Jackovics Péter elmondta, elsőként az önkéntesek keresőkamerával kezdték meg az áldozat felkutatását, majd a Műegyetemről érkezett statikus mérnök bevonásával stabilizálták az épületet, hogy biztonságosan megközelíthessék a több méter mélyen lévő sérültet, akire egy gerenda zuhant rá. Kézzel, tégláról téglára hordták ki a romokat, amelyek a bejárat és az áldozat közé szorultak, hogy aztán a helyszínen stabilizálni tudják a mentősök az állapotát, mielőtt kihozták az összedőlt épületből.

https://hvg.hu/itthon/20260601_szekesfehervar-epulet-beomlott-negyemeletes-haz-ipar-ember-romok-alatt-rekedt

Az Országos Mentőszolgálat Facebook-oldalán közölte, a Hunor mentőcsapathoz is tartozó munkatársaik még a romok alatt fájdalomcsillapítást és oxigénterápiát is alkalmaztak a férfinél, akinek a kimentést követően a vérkeringése összeomlott. Hozzátették, rövid újraélesztés után intubálva, lélegeztetve, életveszélyes állapotban szállították kórházba a férfit, aki alsó végtagi és medencetáji, belső sérüléseket szenvedett.

Cser-Palkovics András polgármester közösségi oldalán megköszönte a katasztrófavédelem, a mentőszolgálat, és minden helyszínen segítséget nyújtó szervezet kitartó, magas színvonalon végzett munkáját, valamint azoknak a fehérvári vállalkozásoknak, amelyek speciális építéstechnikai eszközökkel segítettek vagy ilyet ajánlottak fel a mentéshez.

Nyitókép: MTI/Vasvári Tamás

Hozzászólások