Menesztette a katasztrófavédelem és a büntetés-végrehajtás vezetőjét a belügyminiszter

Pósfai Gábor egyúttal meg is nevezte a felmentett vezetők utódjait.

  • HVG

Menesztette Pósfai Gábor belügyminiszter a katasztrófavédelem és a büntetés-végrehajtás vezetőjét.

A belügyi tárca közlése szerint a miniszter június 2-i hatállyal mentette fel Góra Zoltán tűzoltó altábornagyot, az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság főigazgatóját, valamint Tóth Tamás büntetés-végrehajtási altábornagyot, Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnokát.

Pósfai egyúttal meg is nevezte a kirúgott vezetők utódjait: a katasztrófavédelem élére Varga Ferenc tűzoltó dandártábornokot nevezte ki, a büntetés-végrehajtás vezetésére pedig Schmehl János bv. vezérőrnagynak adott megbízást.

A két vezető közel egy évtized után távozik: Tóth Tamás 2016. november 1. óta irányította a büntetés-végrehajtást, míg Góra Zoltán 2017. január 1. óta állt a katasztrófavédelem élén Pintér Sándor megbízásából.

Nyitókép: Pósfai Gábor meghallgatása a Parlamentben 2026. május 11-én. Fotó: HVG / Cabrera Martin

Hozzászólások