Kedden túlnyomóan napos idő lesz, de gomoly- és nyugaton fátyolfelhőkkel. Csak helyenként lehet élénk a légmozgás, keleten azonban viharokra lehet számítani – derül ki a HungaroMet előrejelzéséből.
Borsod-Abaúj-Zemplén, Szabolcs-Szatmár-Bereg és Hajdú-Bihar megyére citromsárga figyelmeztetést adtak ki zivatar miatt. Azt írják, hogy az elsődleges veszélyforrást a villámlás jelenti, emellett esetenként szélerősödés, jégeső is előfordulhat.
A legmagasabb nappali hőmérséklet 23 és 29 fok között alakul, késő estére 16 és 21 fok közé csökken a hőmérséklet.
Nyitóképünk illusztráció. Fotó: HVG / Veres Viktor