„Ez nem irányváltás, hanem szerepváltás. A jövőben is ugyanazzal az elkötelezettséggel fogom követni a politikát, de nagyobb hangsúlyt szeretnék helyezni az elemzésekre, az összefüggésekre és a politikai folyamatok bemutatására. Nem megmondani szeretném, hogy mit gondolj, hanem minél több szempontot nyújtani ahhoz, hogy mindenki levonhassa a saját következtetéseit” – ígérte nézőinek, akik közül, legalábbis szerinte,sokan találgatták, hogy vajon mi van vele, és hol folytatja tovább a munkáját.
Azt is hangsúlyozta, hogy „nem fél”: „Bár látom, hogy eddig példa nélküli módon próbálják meg elbizonytalanítani a kormánytól független véleményformálókat, én nem ijedek meg, és nem hátrálok meg” – mondta.
https://www.facebook.com/reel/1921447251889001
Mint arra a 24.hu felhívta a figyelmet, Deák Facebook-oldalának hirdetésire 2019 és 2025 között a Meta hirdetéstárának adatai szerint 430 millió forintot égetett el a tisztázatlan eredetű milliárdokból működő fideszes propagandagyár.
Deák Dániel talán legismertebb megszólalása az volt, amikor a TV2 felkonferálása szerint „sokat látott szakértőként” véleményezte, hogy Magyar Péter – akkor még ellenzékiként – a nadrágján keresztül megigazította péniszét. Ugyancsak emlékezetes volt, ahogy kétségbe vonta a Medián kutatóintézetet vezető Hann Endre szakmaiságát és tisztességét. Később kiderült, a Medián gyakorlatilag telibe találta az április 12-i parlamenti választás végeredményét. A választás után hibának nevezte a „pénisz-ügyet” és Hann Endre lehazugozását is.
Egy korábbi videó Deák Dániellel:
https://www.youtube.com/watch?v=r4WS6U2hxOY