Az Újpest FC elnöke az új stadion építésének szüneteltetéséről: ez egy technikai döntés

Ratatics Péter szerint a Mol változatlanul elkötelezett a klub jövője mellett, az engedélyezési eljárás szüneteltetésére pedig „a szabályozói környezet bizonytalanságai” és „szakmai folyamatok” miatt volt szükség.

  • HVG

A Molnak az Újpest FC jövője melletti változatlan elkötelezettségét hangsúlyozó közleményt osztott meg a klub honlapján Ratatics Péter, az Újpest FC elnöke szerdán, arra reagálva, hogy kedden kiderült: a beruházó az új stadion építési engedélyére vonatkozó eljárás szüneteltetését kérelmezte június 8-ától kezdődően.

Az építési engedélyezési eljárás szüneteltetését mi kezdeményeztük. Ez egy technikai döntés, amelyet a projektet érintő szabályozói környezet bizonytalanságain túl a környezetvédelmi és engedélyezési dokumentáció véglegesítéséhez kapcsolódó szakmai folyamatok tettek indokolttá

– áll a közleményben.

A munkálatok leállásáról Nagy Dávid, a Magyar Kétfarkú Kutya Párt (MKKP) önkormányzati képviselője számolt be, aki a szüneteltetésről szóló dokumentumokat is megosztotta, hozzátéve, hogy a történtek azért is meglepők, mert a beruházó korábban éppen ellentétes, az építkezést erőltető stratégiát követett.

https://hvg.hu/kkv/20260623_ujpest-fc-uj-stadion-epitesi-engedely-kiadas-szunet-kormanyhivatal-mol

Ratatics Péter közleményében ezzel szemben úgy fogalmazott: „Igyekszünk felelős tulajdonosként és beruházóként gondolkodni: egy ilyen léptékű városrészfejlesztést csak kiszámítható szabályozói környezet és szakmai keretek között lehet jól megvalósítani, ahol mind az önkormányzat, mind a kormány támogatása szükséges a kiemelt beruházás kapcsán”.

Nyitókép: MTI / Koszticsák Szilárd

Hozzászólások