Gondoskodó munkaadó – Adjon-e lakáscélú támogatást a cég a munkavállalóinak?
Kedvező a lehetőség, de alaposan figyelni kell az előírásokra a belső szabályok kialakítására során.
A Nemzeti Fejlesztési Ügynökség (NFÜ) szerdán újra megjelenteti az Új Magyarország Kockázati Tőkeprogramban az alapkezelő kiválasztására szóló pályázatokat.
A NFÜ korábban azt közölte, hogy megemelt kerettel, a szakmai szervezetek pontosító javaslatait figyelembe véve ismét megjelenteti az Új Magyarország Kockázati Tőkeprogramok pályázati kiírásait. A kiírás tervezetéről a potenciális pályázó kockázatitőkealap-kezelő szervezetek részvételével tartott partnerségi egyeztető fórumot a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség a múlt héten kedden Budapesten. A kiíró június elején eredménytelenné nyilvánította az Új Magyarország Kockázati Tőkeprogramok keretében meghirdetett pályázatainak elbírálásának folyamatát, mivel a pályázók 70 százaléka nem jutott el az érdemi értékelési szakaszba, ami egyértelműen jelezte, hogy a pályázati kiírás pontosításra szorul.
A tervek szerint a konvergenciarégiók számára rendelkezésre álló keretösszeg 6 milliárd forinttal, összesen 36,5 milliárd forintra nő, a Közép-Magyarországi Régióban pedig 4 milliárd forint áll rendelkezésre. Ehhez az alapkezelők magántőkét vonnak be. A korábbi kiíráshoz képest fontos változás, hogy a pályázók tulajdonosi körének azonosításában a korábbinál fokozottabban érvényesül a transzparencia, vagyis még a szerződés megkötése előtt nyilatkozniuk kell a nyerteseknek a befektetői magánforrásaik törvényes eredetétől. Az új körben a befektetői szándéknyilatkozat kötelező erejű lesz, valamint az erősebb befektetői kötelezettség vállalást erősíti az is, hogy még a közreműködői szerződés aláírását megelőzően a nyerteseknek a teljes vagyoni hozzájárulás 5 százalékát letétbe kell helyezniük.
A pályázatok értékelésének átláthatóságát és szakmaiságát erősíti, hogy az értékelési folyamatban részt vesznek a Magyar Kockázati és Magántőke Egyesület képviselői mellett a Nemzetközi Bankárképző és az Ernst and Young szakemberei is. Az értékelés során fontos szerepe lesz a pályázók szóbeli prezentációjának, amelyet a tervek szerint egy 3 fős, a Magyar Kockázati és Magántőke Egyesület által javasolt szakemberekből álló grémium értékel majd. A pályázatok beadásának határideje a jelenlegi tervek szerint augusztus 28. lesz, így a pályázatok értékelési folyamata október elejére lezárható.
Kedvező a lehetőség, de alaposan figyelni kell az előírásokra a belső szabályok kialakítására során.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
A kamatcsökkentést követően megugrott az érdeklődés a Széchenyi Kártya Max Plusz beruházási hiteltermékei iránt.
A politikát uraló arrogancia és a lebutított beszédmód erős apátiát okozott a társadalomban, de most ez változóban van – mondja Radnóti Sándor művészetfilozófus, aki szerint a kultúrát ízlésterrorral sem tudják megingatni. HVG-portré.
A Tisza Párt elnöke arra kérte a magyar rendőröket, hogy a szombati Pride-on a magyar embereket védjék meg.
Érthetetlennek tűnhet, hogy a szexuális kisebbségek negatív megkülönböztetése zajlik ma Magyarországon, miközben a magyarok nem keveset tettek hozzá a homoszexualitás kultúrtörténetéhez.
Az Európai Bizottság a szervezés egyes elemei miatt eljárást indíthat.
Nehéz-Posony Kata, a HVG ügyvédje minden kérdésre válaszol.
A jelentős indulótőkével is megtámogatott alapítvány már dátumot sem mond, mikorra várható a régóta ígért beruházás.