Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A cukrászok nem tudják, hogy melyik sütemény melyik áfa-körbe tartozik. A vám- és pénzügyőrség tájékoztatójában szereplő besorolás nem egyértelmű, a Pénzügyminisztérium és az APEH állásfoglalásai pedig ellentmondanak egymásnak. Sok helyen már külön árlista van az elvitelre, illetve a helyben fogyasztott süteményekre.
A Magyar Cukrász Iparosok Országos Ipartestületének elnöke is úgy tudta, a sütikre nem vonatkozik a kedvezményes Áfa-kulcs, nem alapvető élelmiszer - olvasható a Klub rádió internetes oldalán. Pataki János, elnök azonban elmondta, megtalálták a sütemények kedvező besorolását. A 19 05 90-es vámtarifa számmal bizony ott vannak cukrásztermékek a 18 százalékos áfa-kulcs alatt. Ám ekkor jött a második meglepetés a cukrászok számára. Kiderült, hogy például a Rigó Jancsi és a csoki torta különböző áfakulcs alá tartozik. A cukrászok nem értik miért. A cukrászok ipartestülete kezdeményezett egy találkozót a Pénzügyminisztérium illetékesével. Azt a választ kapták, hogy erre a közeljövőben sor kerül, és azt is megtudták, hogy a minisztérium szeptember elején visszatér az ÁFA-törvény – úgymond, nemcsak a cukrászsütemények miatt,mhanem sok egyéb más miatt is. A hab a tortán, mint azt a Klub rádió oldalán is olvasható, hogy a zűrzavaros helyzet dacára a cukrászokat elvileg meg lehet büntetni, ha nem megfelelően árusítanak.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Látszólag barátságos egyeztetés folyt Bukarestben a magyar és a román kormányfő között, a színfalak mögött azonban sokan a moszkvai befolyásolás erősödéstől és a magyar kormány ukránellenes kampányától tartanak.
A miniszterelnök beszélt Majkáról és Azahriah-ról is.
Nemrég egy koncertfelvétel miatt derült ki, hogy egy amerikai techvállalat igazgatója és egy vezetője viszonyt folytatott egymással. Előbbi már múlt héten lemondott posztjáról.
Ma Magyarországon nem látszik az alagút vége.
A jogszabályok megszegése miatt egy teljes ukrán család magyar állampolgárságát vonta vissza a köztársasági elnök.
Száznyolcvanegy napig kell majd iskolába járni.