Miért veszélyes halogatni a digitalizációt? Cégvezetőként ezeket érdemes átgondolnia!
Aki időben cselekszik, hatékonyabban működik és pályázatokhoz, új piacokhoz is hozzáférhet.
A közcélú munkában résztvevőket is foglalkoztathatnak hamarosan azon vállalkozások, amelyek részt vesznek az árvíz sújtotta településeken az újjáépítésben, helyreállításban - mondta Czomba Sándor, a Nemzetgazdasági Minisztérium foglalkoztatáspolitikai államtitkára a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Hernádszentandráson, hétfői sajtótájékoztatóján.
Az Út a munkához program ezentúl valóban a munkához vezet majd, méghozzá az elsődleges munkaerőpiacra, 95 százalékos bér- és járuléktámogatással - ugyanolyan feltételekkel, mint az önkormányzatok - alkalmazhatnak közcélú foglalkoztatottakat a vállalkozások - mondta Czomba Sándor, hozzátéve: a közfoglalkozás rendszerének átalakítása a kormány szándékai szerint ebbe az irányba mozdul majd el. Az elmúlt héten alkotott kormányrendelet várhatóan ezen a héten hatályba lép, az új program a jövő év március 31-ig tart. Az államtitkár azt is elmondta: az új közfoglalkoztatás pénzügyi fedezetét az Út a munkához program költségvetésben szereplő 113 milliárd forintos keretéből fedezik. Lényegében a vállalkozások annyi embert alkalmazhatnak, amennyinek értelmes, értékteremtő munkát tudnak biztosítani az árvízi helyreállításban, újjáépítésben, a magán-, illetve önkormányzati ingatlanok, hidak, utak, védművek újjáépítésénél, reparálásánál.
Ez mind a települések, mind a vállalkozások számára segítséget jelent majd - tette hozzá, megjegyezve: az önkormányzatoknak gyakran okoz gondot, hogy milyen érdemi, értékteremtő munkához juttassák a kézcélú foglalkoztatottakat, a vállalkozásoknak ez viszont nem lehet probléma. Az új program gyakorlati megvalósításáról szólva úgy fogalmazott Czomba Sándor, hogy vagy az önkormányzat köt szerződést a vállalkozóval, vagy a vállalkozás közvetlenül szerződik a közcélú munkással. Az állami pénzek felhasználását ugyanakkor szigorúan ellenőrzik. Az államtitkár emlékeztetett arra, hogy az elmúlt néhány hónapban két árvízi helyreállítási közmunkaprogram is indult, ezekben 2.700-an vettek, illetve vesznek részt, mintegy 400 millió forintos támogatással. A sajtótájékoztatón Ódor Ferenc (Fidesz), a megyei közgyűlés elnöke üdvözölte a kormányrendeletet. Mint mondta: a nyár eleji árvíz a megye mintegy kétszáz településén okozott gondot, az újjáépítés, helyreállítás tart, az új közfoglalkoztatási program segítségével pedig felgyorsulhat.
Aki időben cselekszik, hatékonyabban működik és pályázatokhoz, új piacokhoz is hozzáférhet.
Bővült azon fejlesztési lehetőségek köre, amelyekre a Demján Sándor Tőkeprogramban forrást igényelhetnek a vállalkozások.
Javult a vállalkozások alkupozíciója: az árak konszolidálódtak, a kockázati prémiumok csökkentek, van verseny. Érdemes élni a lehetőségekkel.
Már egyetlen, megfelelően kiválasztott MI-eszköz révén is jelentős hatékonyságnövekedést érhetnek el a kisebb cégek is.
„Én itt már minden »hülyére« szavaztam. Értelmes, világlátott, anyagilag stabil helyzetben lévő embernek szerintem tilos politikai párt közelébe mennie itthon” – mondja a magyar „orr”. HVG-portré.
Dopeman a „Jó arcok”-at, Kocsis Máté a „Zebra” nevű kört vezeti. Na de melyik kört vezetheti Schmidt Mária?
Nem kell már tartós tejet venni, jön a világháború, kivéve Magyarországon – üzeni Orbán. Megnéztük, mi igaz az állításaiból.
Kellemes zenei aláfestés jellemzi, egy mosolygó pap is felbukkan benne.