Jól futott a Ford, de már lassít

Az egy részvényre jutó nyereség 62 cent lett, ami jócskán a Bloomberg által megkérdezett közgazdászok 50 centes...

  • ecoline.hu ecoline.hu
Jól futott a Ford, de már lassít

Az egy részvényre jutó nyereség 62 cent lett, ami jócskán a Bloomberg által megkérdezett közgazdászok 50 centes várakozása fölött van. Az árbevétel 4,7 százalékkal 33,1 milliárd dollárra nőtt. A FactSet Research elemzői 30,5 milliárdra számítottak.

A második legnagyobb amerikai autógyártó közölte ugyanakkor, hogy - elsősorban a nyersanyagárak emelkedése miatt - 2011 egésze nem lesz olyan erős, mint az első negyedév volt.

A céget a Japánt ért természeti katasztrófa miatti alkatrészellátási problémák is súlyosan érintik: több térségben időszakosan kénytelen leállítani gyárait. A legutóbbi információk szerint - Húsvéthétfőtől - a Ford egy tajvani egységében két, míg egy-egy kínai és egy dél-afrikai üzemében egy hétre szüntel a termelés.

Ecoline

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Valter Attila: Olyan versenynap nincs, hogy nem fáj

Valter Attila: Olyan versenynap nincs, hogy nem fáj

„A bukásoktól, brutális sérülésektől való félelem folyamatosan bennem van” – meséli Valter Attila országútikerékpár-versenyző a Penge podcast legújabb adásában, ahol arról is beszélget Szilágyi Áronnal és Kenyeres Andrással, hogy milyen gondolatok futnak át az agyán egy esés után, mekkora nyomást jelentett számára a 2021-es berobbanása, és milyen hatással vannak rá a kommentek.