Jó hírt kaptak az Allianz részvényesei

Kiugróan nagy, 50 százalékot is meghaladó profitnövekedést könyvelhetett el a müncheni székhelyű Allianz biztosító az első negyedévben.

  • MTI MTI
Jó hírt kaptak az Allianz részvényesei

A szerdán közölt előzetes adatok szerint a piaci tőkeértéke és díjbevétele alapján Európa legnagyobb biztosítója 1,4 milliárd euró adózás utáni eredményre tett szert, szemben az egy évvel korábbi 915 millió euróval.

A működési eredmény 2,3 milliárd euró volt, 40 százalékkal több, mint a múlt év első három hónapjában.

A Magyarországon az Allianz Hungária révén érdekelt társaság díjbevétele 30 milliárd euró volt, nagyjából a tavalyi szinten maradt. A múlt évvel szemben azonban nem terhelték meg az eredményt súlyos természeti katasztrófák miatt felmerült kárigények, amelyekre 2011 első negyedében az Allianz 737 millió eurót fizetett ki.

A társaság május 15-én teszi közzé részletes beszámolóját.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

François Ozon a HVG-nek: A szexi nagymamámnak is köze van a filmemhez

François Ozon a HVG-nek: A szexi nagymamámnak is köze van a filmemhez

Egy kiadós gombamérgezéssel indul François Ozon új filmje, a Ha megérkezik az ősz. A termékeny francia filmrendezővel az öregkori ráncok szépségéről, az Elemi ösztön nem múló vonzerejéről, egy szexi nagymamáról, egy pusztító családi vacsoráról és Nicole Kidman plasztikai beavatkozásairól is beszélgettünk.