Itt az új MNB-program: jön a minősített vállalati hitel
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
Elkezdődött a próbagyártás az 5,6 milliárd forintos beruházással elkészült Magna Automotive Hungary Kft. Helvécián felépült üzemében, amelyhez a cég közel egymilliárd forint vissza nem térítendő támogatást nyert az Új Széchenyi Terv keretében.
A Kecskemét melletti Helvéciára települt cég belső kárpitokat, csomagtartó-elemeket és ajtóborítást fog gyártani a Mercedes kecskeméti modelljeibe - áll az MTI-hez elküldött közleményben.
A gyár 2012 végére már 100 alkalmazottat kíván foglalkoztatni üzemében. Az üzemcsarnok építéséhez, valamint a gépek megvásárlásához a Magna Automotive Hungary Kft. az Új Széchenyi Terv Gazdasági Operatív Program keretében közel 1 milliárd forintnyi EU társfinanszírozású pályázati forrást nyert.
A közlemény szerint, 2011 év végére elkészült az üzemcsarnok, így 2011 elején megkezdődött a gépek telepítése és a próbagyártás. A 2012-es év során folyamatosan építi ki a cég a teljes gyártási kapacitást, illetve folyamatosan bővíti dolgozói létszámát.
A cég a világ egyik legnagyobb autóalkatrész-beszállítója, gyakorlatilag valamennyi nagy autógyár vesz tőle belső borításokat, elemeket, légzsákokat, elektromos alkatrészeket, üléseket, műszerfalakat, karosszériarészeket.
Az osztrák származású, majd Kanadába települt Franz Stronack tulajdonában lévő Magna konszern évente 20 milliárd dollár termelési értéket állít elő 275 gyárában világszerte, és 107 ezer embernek ad munkát.
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
Kedvező lehetőség a likviditás javítására feldolgozóipari vállalatok számára.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
Már párszáz milliós hitelnagyság esetén is – akár több tízmillió forinttal – többe kerülhet cégünknek, ha csupán a kamatszint alapján döntünk.
A politológus szerint az sem kizárt, hogy Orbán Viktorból egy ponton köztársasági elnököt csinálnak. Kéri Lászlóval Kacskovics Mihály Béla beszélgetett a Tiszáról, lehetséges buktatókról, Fideszről, kispártokról, lejáratásról.
A HVG tudósítója az oroszok által rakétával megsemmisített üzem mellől jelentkezett be.
A hajó bérleti díja egy hétre több mint egymillió forint.
Ókovács Szilveszter szerint az éneklés bizonytalan volt, számos hanghibát is felfedezett.