Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Több székesfehérvári kis cég csaknem 2,5 milliárd forint értékű fejlesztésbe kezdett az Alba Ipari Zóna bővítése érdekében. Tervük megvalósítására pályázatokon 1,1 milliárd forint támogatást nyertek, amit saját erőforrásukból kiegészítenek
A székesfehérvári ipari park − amelynek az Aranybulla Mezőgazdasági Zrt., a székesfehérvári önkormányzat és a székesfehérvári Regionális Vállalkozásfejlesztési Alapítvány a tulajdonosa − kialakítása 1993-ban kezdődött, és bár azóta három alkalommal is növelték a területét, mára túlnőtte a kereteit – írja a Napi Gazdaság Online. A tervezett beruházás a bővítést szolgálná.
A fejlesztésbe kezdett cégek − például a Soyer, a Giga 2003, a Regál, az Elme, az SCA Packaging, a TAC (Litze) és az Isoflex Kft. − többsége exportra állít elő magas hozzáadott értéket képviselő termékeket és a gazdasági válság ellenére is képes termelése növelésére. Terveik szerint az ipari zóna bővítésével több mint 300 új munkahelyet hoznak létre.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.