Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Felmentést adott a gazdasági miniszter a lengyel Echo Investmentnek a plázaépítési tilalom alól, így megépülhet Zuglóban a Bosnyák téren a Mundo – Zugló Kerületközpont.
A nemzetgazdasági miniszter határozatában kimondta, hogy a Mundo beruházása megfelel a fenntartható és környezetbarát fejlesztés követelményeinek és a kerületközpont megvalósítására igény van – írja a Portfolio.hu a társaság közleménye alapján. A 2012. január elsején életbe lépett és az új, kereskedelmi célú beruházások ellenőrzését célzó törvény értelmében a beruházónak be kellett mutatnia a fejlesztés piacra és környezetre gyakorolt hatásait egy, a Nemzetgazdasági Minisztérium alá rendelt bizottságnak.
Az Echo Investment 2006-ban lépett be a magyar ingatlanpiacra pályázatot nyújtva be a hosszú évek óta üresen és elhanyagoltan álló bosnyák téri telken megvalósuló városközpont fejlesztésére. A lengyel ingatlanfejlesztő- és beruházó 2008 októberében jelentette be, hogy a Mundo - Zugló Kerületközpont építési munkálatai 2009 elején kezdődhetnek meg. Az akkori tervek szerint , a Bosnyák téri komplexum része lett volna a 65 000 négyzetméter alapterületű Mundo bevásárló- és szórakoztató központ, valamint a négy épületes modern irodaépület-együttes, a Mundo Iroda Park. A bevásárló- és szórakoztató központot, valamint az első irodaépületet 2010 negyedik negyedévében adták volna át, a három különálló irodaépületet pedig 2011-ben kezdték volna építeni. Jött azonban a válság és a problémák a helyi önkormányzattal.
A tervek szerint a Mundo bruttó bérbeadható területe 37 300 négyzetméter lesz, és mintegy 170 üzletnek lesz benne hely. A központ látogatóit 1450 parkolóhely várja, közülük 400-at P+R parkolóként alakítanak ki. A központot a tervekszerint 2015-ben adják át. Az épület terveit a magyar Bánáti & Hartvig Építész Stúdió készíti a varsói Quadra Stúdióval együttműködésben.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Rossz könyvet kiadni továbbra sem tilos. Viszont most már sokkal könnyebb és olcsóbb megírni és eladni. A mesterséges intelligencia (MI) legyártja a szöveget, az internetes piactereken a termék ugyanolyannak látszik, mint az igazi könyvek.
A Tisza szigetek korábbi koordinátora, Farkas Dezső az elnöke az Irány a Jövő Pártnak.
Az USA közéletének legnagyobb sztorija végzetes is lehet az amerikai elnök számára.
Egyre inkább úgy érződik, hogy a magyar kormánypárt nem csak az online világban kerül vesztes helyzetbe.
Újabb videó került fel a netre, amin a tiszásokat fenyegetik.
Hiába nőttek a fizetések, visszafogott a vásárlási kedv.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.
Már most is csak drágán lehet vizet szerezni Kabulban, gyakoriak a rossz víz miatti megbetegedések.