Egyebek között ez áll az ETNO, az évi több mint 600 milliárd euró bevételt termelő 40 távközlési céget tömörítő szervezet brüsszeli illetékesekhez eljutatott levelében.
A dokumentumot, egyedüli magyarországi cégvezetőként Christopher Mattheisen, a Magyar Telekom elnök-vezérigazgatója is aláírta.
Ezzel kapcsolatban a Magyar Telekom kommunikációs igazgatósága azt közölte, hogy "a Magyar Telekom csatlakozott a meghatározó európai távközlési cégeket tömörítő ETNO kezdeményezéséhez, mert kiemelten fontosnak tartja, hogy mind az EU, mind hazánk távközlési szabályozása olyan irányba mozduljon előre, amely beruházásösztönző és elősegíti az innovációt, a növekedést, valamint a munkahelyteremtést ebben az Európa jövője szempontjából sorsdöntő időszakban."
A levelet aláírta egyebek között a Deutsche Telekom, a Telecom Italia, a Belgacom és a spanyol Telefónica vezérigazgatója is.