Gyors, biztonságos és olcsó fizetési mód – ez a qvik
Van a kártyás fizetés elfogadásánál jóval olcsóbb megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A szerencsejátékokat egyre fontosabb bevételi forrásnak tekinti a lakosság, a mopolhelyzetben lévő szakosított állami vállalat ugyanis tavaly minden idők legnagyobb bevételét söpörte be. A 180 milliárd forintos bevétel mellé 8.9 milliárd forint üzleti eredmény társult.
Rekordévet produkált a Szerencsejáték Zrt. az elmúlt évben – írja a vállalat számai alapján a Népszabadság. A szerencsejátékokból származó árbevétel 2011-ben 180,5 milliárd forintot ért el, ami új rekord a társaság történetében. Ez az előző évi 168,5 milliárd forinthoz képest 7,1 százalékos bővülés. Összességében a megjátszott alapjátékok száma meghaladta az 1 milliárd darabot. A nyeremény szja-kulcsának csökkenése következtében 2011-ben a Szerencsejáték Zrt. mintegy 4 milliárd forinttal tudta növelni a játékosok nettó nyereményét. A Szerencsejáték Zrt. egy lakosra számított árbevétele több évre visszamenőleg az egyik legmagasabb a kelet-közép-európai régióban.
Az üzleti eredmény 8,9 milliárd forint, ami az előző évinél 2,1 milliárd forinttal több. Az adózás előtti eredmény 9,2 milliárd forintot tett ki, miközben a társasági adó levonása utáni adózott eredmény 7,5 milliárd forint volt. Az eredménytartalékból kiegészítve összesen 7,8 milliárd forint osztalékot fizetett a Szerencsejáték Zrt. a tulajdonosainak.
A Szerencsejáték Zrt. jelentős összeggel járult hozzá a közkiadásokhoz 2011-ben is. A közvetett költségvetési hozzájárulás mértéke 60,4 milliárd forintra rúgott. Ebből a játékadó bevételekből 4,7 milliárd forint a magyar sport, 10,2 milliárd forint a Nemzeti Kulturális Alap támogatására szolgált.
A Tippmix népszerűsége töretlenül nő – állítja a cég. A TippMix 41,4 milliárd forintos árbevétele 14,5 százalékkal volt több az egy évvel korábbinál.
Ennek fényében különösen érthetetlen, hogy az elmúlt években miért késlekedett, s késlekedik most is a vállalat a nagy, nemzetközi szolgáltatóknak konkurenciát teremtő internetes fogadási felületének az elindításával. A Szerencsejáték Zrt. kijelentését figyelembe véve ugyanis szinte borítékolható, hogy a TippMix esetében tapasztaltnál sokkal nagyobb lehetne a növekedés.
Az éves sorsjegy-értékesítés 26,3 milliárd forintos árbevétele 48,4 százalékkal haladta meg az előző évit. Ebben meghatározó szerepe volt a Buksza sorsjegynek, amely 50 milliós főnyereményével, magasabb nyereményhányadával, és nem utolsósorban nagyobb árával úgy vált sikertermékké, hogy közben a többi sorsjegy forgalma nem csökkent.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál jóval olcsóbb megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Az árfolyamingadozás feladja a leckét – főleg, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
A papírmentes nyugtaadás mellett egyszerűbb használatot és költségcsökkentést hoz az átállás.
Egy kiadós gombamérgezéssel indul François Ozon új filmje, a Ha megérkezik az ősz. A termékeny francia filmrendezővel az öregkori ráncok szépségéről, az Elemi ösztön nem múló vonzerejéről, egy szexi nagymamáról, egy pusztító családi vacsoráról és Nicole Kidman plasztikai beavatkozásairól is beszélgettünk.
Vasárnap hajnalban megvolt az eszkaláció, két nappal később a kapituláció is – nem így képzelnénk két atomhatalom háborúját. Irán megrogyott, de ennek a háborúnak valójában aligha van vége.
Iránnak az lehet a fő tanulság a most véget érő háborúról, hogy atomfegyver nélkül nem tudja megvédeni magát.
Látványosan távol tartotta magát a közel-keleti konfliktus értékelésétől Orbán Viktor. A kormányfőnek csak hazai használatra van mondása a fejleményekről.
Alapesetben a harcsa félénk állat, azonban ha a fészkét védi vagy fenyegetve érzi magát, támadásba lendül.
Megerősítették, hogy készek a kutatóhálózatról leválasztandó négy központ átvételére.
Elemzésünk a Tisza és a Fidesz első szakpolitikai vitájáról.