Vámháború: Hol tartunk most? Mire kell készülniük a vállalatoknak?
Az Amerikai Egyesült Államok és az Európai Unió között július 27-én megállapodás született egy átfogó vámegyezményről.
Megduplázhatja üzleteinek számát Nagy-Britanniában a következő tíz évben a német magántulajdonú diszkontlánc, az Aldi.
A Financial Times szerint a cég 29 üzletet nyitott 2011-ben Nagy-Britanniában és 181 millió font (291,41 millió dollár) befektetéssel további 40 új boltot ad át 2013 végéig.
Az Aldi a következő években évente 35-40 új üzlet nyitását tervezi, amivel tíz év alatt megduplázhatja, ezerre növelheti boltjainak számát Nagy-Britanniában.
Az Aldi nagy-britanniai eladásai tavaly 2,76 milliárd fontot tettek ki, ami csaknem 29 százalékos növekedés az előző évhez képest.
Itthon bezárták szeptember 30-ával az Aldi gyulai üzletét, hírek szerint azért, mert folyamatosan csökkent a forgalma.
Az Amerikai Egyesült Államok és az Európai Unió között július 27-én megállapodás született egy átfogó vámegyezményről.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és termelékenység javítását - a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Az üzlet értéke mellett az adásvétel adózási következményeit is érdemes számba venni, legyenek a szereplők cégek vagy akár magánszemélyek.
Horváth László szerint „az már látható, kire nem számíthat a társadalom a drog elleni küzdelemben”.