Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Idén is élnének a cégek a szociális hozzájárulási adóhoz kapcsolódó kedvezménnyel. Abban az esetben is, ha az előző évben nem hajtottak végre elvárt béremelés. Lehet ilyet?
Az idei bérkompenzáció, s szocho-kedvezmény lehetősége sok cégvezetőt foglalkoztat. Gyakran felmerül ugyanakkor a kérdés, hogy ha egy cégben például eddig nem dolgozott senki, csak a tag, azonban 2013-ban felvesznek egy részmunkaidős alkalmazottat, akkor mi a teendő. A belépő munkavállaló után igénybe lehet-e venni a bérkompenzációhoz kapcsolódó kedvezményt annak ellenére, hogy eddig nem volt olyan dolgozó, akinél elvárt béremelést hajtottak volna végre? – hangzik a kínzó kérdés.
Az Adózóna okleveles adószakértője, Angyal József a kérdés kapcsán kiemeli: az új alkalmazott után 2012-ben is járt az elvárt béremelés adókedvezménye, 2013-ban pedig már mindenki igénybe veheti a szocho-kedvezményt, bár 2012-höz képest csökkenő mértékben. Vagyis a kedvezmény azoknak is jár, akik nem teljesítették 2012-ben az elvárt béremelést.
A témához kapcsolódó további kérdés-válaszokat itt talál.
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Költséghatékony és magas minőségű szolgáltatások érhetők el, akár a teljes munkavállalói körre, akár csak a kulcspozícióban lévő alkalmazottakra.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Az még nem dőlt el, meddig lesz elérhető.
A Tisztelet Társasága alapítója hosszú betegség után halt meg, 54 éves volt.
14 kilót fogyott a német aktivista.
Fedinec Csilla szerint enyhíthető lett volna a feszültség a kárpátaljai magyar férfi halála ügyében, ha értelmes párbeszéd indul Ukrajnával.