Online adatszolgáltatási kötelezettség
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Lassult decemberben az Apple okostelefon eladásainak bővülési üteme – elsősorban az iPhone5 értékesítésének megtörése miatt.
Továbbra is a Samsung Electronics a globális mobilpiac legnagyobb szereplője, 29 százalékos piaci részesedéssel megőrizte előnyét, a Nokia részesedése pedig 2 százalékponttal 23 százalékra emelkedett . Kisebb részesedéssel zárta viszont a decembert az Apple a mobiltelefonok piacán, mint az előző hónapban – írja a Napi Gazdaság Online. A 3 százalékpontos csökkenés mögött a Counterpoint Technology Market Research hongkongi piackutató vállalat szerint az iPhone5 eladásainak lassuló növekedése áll. Az Apple részesedése 16 százalékra csökkent.
Az iPhone 5 bemutatását követő harmadik hónapban bekövetkezett visszaesés elsősorban a készülékre adott kedvezményeket csökkentő amerikai és európai hálózati szolgáltatóknak tulajdonítható. A hongkongi piackutató szerint a hasonló paraméterekkel rendelkező Android modellekhez képest mintegy dupla annyiba kerülő iPhone készülékekre adott kedvezmények nagy terhet jelentenek a szolgáltatóknak.
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Hogyan és mikor lehet elrendelni a rendkívüli munkavégzést?
Óriási már a zaj a közösségi médiában. Érdemes még pénzt költeni a tartalommarketingre? Hogyan lehet ezt jól csinálni?
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?