#Samsung







Kiderült, hogy mennyit fizet a Samsung, hogy megszüntesse a vészhelyzetet, és ne legyen gigasztrájk

Vészhelyzeti üzemmódra, csökkentett termelésre készült a Samsung, miután az elégedetlen dolgozók és a mögöttük álló szakszervezet belengette, hogy óriási sztrájk készült. Az utolsó pillanatban azonban mégis csak megszületett a megállapodás, így nem lesz munkabeszüntetés. Ennek azonban igencsak magas ára van, és most már az is kiderült, hogy ez pontosan mit is jelent.



Ilyen, amikor a diákok a felnőttek problémáira adnak választ

A mai diákok már nemcsak tudást gyűjtenek, hanem megoldásokat keresnek – és közben újraértelmezik a tanulás fogalmát. Bemutatunk egy pedagógust, akinek a tapasztalatai és tanítványainak sikere jól mutatja, hogy a jövőben a kreativitás, az együttműködés és az alkalmazkodóképesség legalább olyan fontos lesz, mint a lexikális tudás.





Vészhelyzeti üzemmódra áll át a Samsung

Szorult helyzetbe került a Samsung, közvetve az AI, közvetlenül viszont a dolgozói elégedetlenség miatt. Miközben a mesterséges intelligencia által felszipkázott memóriachipek gyártásából óriási a profit, a futószalagok mellett állók békétlenkednek, sztrájkra készülnek. Ezért hozta meg azt a szinte példátlan döntést a dél-koreai óriás, hogy visszafogja a termelést.