Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
Zuhanni kezdett péntek reggel a Mol árfolyama, miután kiderült, a társaság egyik nagytulajdonosa, a Dana Gas elad egy 1,6 százalékos részvénycsomagot.
A nyitás után a Mol papírjai 4 százalékos zuhanásba kapcsoltak, ez pedig a BUX-ot is lejtőre tette - írta a Napi Gazdaság. Az olajcég részvényei 17 770 forintig szakadtak be, ez 4,1 százalékkal volt alacsonyabb a tegnapi árfolyamnál.
A zuhanás oka, hogy a Dana Gas 1,675 millió darab részvényt értékesítene legfeljebb 5,5 százalékkal a tegnapi záróárfolyam alatt. A Dana részesedése három százalék a Molban, vagyis még az eladás után is marad 1,46 millió részvénye, emellett az anyacégének, a Crescentnek is van 3 százalékos tulajdonrésze. A tervek szerint a Dana három hónapon belül nem értékesíti fennmaradó tulajdonrészét.
A hirtelen eladás oka a lap szerint a Dana Gas anyagi problémáiban keresendő. Az Equilor elemzése szerint a cég bekerülési ára nagyjából 11 800 forint lehetett, 2009 májusában vehették Mol-tulajdonrészüket. Vagyis a jelenlegi áron még mindig vaskos nyereséggel szállnak ki, a társaság csütörtöki közlése szerint legfeljebb 5,5 százalékkal a tegnapi záróár alá, 17 515 forintig hajlandók lemenni az eladási árfolyamban - tette hozzá a lap.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
Fontos volna a változás, mert aggasztó állapotban vannak a gyerekek, ezért a Bethesda Kórház szakemberei közös, családi képernyőcsökkentési programot dolgoztak ki. Nagy Péter gyerekpszichiáterrel beszélgettünk.
Ha kétségei merülnének fel, akkor nézze meg a 2025-ös év első negyedéves számait.
Az izraeli légicsapások egy Hamász-forrás szerint teljesen szétverték a terrorszervezetet, és nincs senki, aki újra tudná azt szervezni.
Tovább folytatódik a harc az egykori szövetségesek között.
Van, ahol így is majdnem negyven fok lehet ma.
Amerikai kutatóknak sikerült csodát tenniük.
Kijev rákényszerülhet arra, hogy igazságtalan tűzszünetet kössön.