Online adatszolgáltatási kötelezettség
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Elhagyná a veszteséges kelet-európai országokat a Vögele. A három kelet-európai országból - Magyarország mellett Csehországból, Lengyelországból - tervezett kivonulás csökkentené a veszteségeket.
A svájci Charles Vögele divatláncnál folytatódott tavaly a lemorzsolódás, ezért azt fontolgatják, hogy elhagyják a veszteséget termelő kelet-európai országokat, egyebek mellett Magyarországot.
A társaság pénteki közlése szerint egyedül Svájcban tudott nyereséget felmutatni a társaság tavaly, az összes többi külföldi érdekeltségnél - beleértve a nyugat-európaiakat is - veszteséges volt. A három kelet-európai országból - Magyarország mellett Csehországból, Lengyelországból - tervezett kivonulás csökkentené a veszteségeket.
Jórészt elhibázott üzletpolitikai döntések miatt a társaság évek óta szorult pénzügyi helyzetben van: tavaly tovább csökkent az árbevétel az előző évhez képest, 4,4 százalékkal 972 millió frankra esett. Az eredményességben üzemi szinten valamelyest javult a helyzet tavaly az előző évhez képest, a veszteség 4 millió frankkal 17 millióra csökkent.
Az esetleges kelet-európai kivonulás részleteiről a társaság április 16-ára halasztott eredménybeszámolójából, illetve a május közepére halasztott részvényesi közgyűlésen lehet majd többet megtudni.
A társaságnak kilenc országban több mint 800 üzlete van.
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Hogyan és mikor lehet elrendelni a rendkívüli munkavégzést?
Óriási már a zaj a közösségi médiában. Érdemes még pénzt költeni a tartalommarketingre? Hogyan lehet ezt jól csinálni?
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?
A GKI szerint jelenleg három kulcskérdés merül fel az egykor oly népszerű adózási forma visszavezetésénél.
Az ukrán elnök szerint csak közvetlen államfői tárgyalások útján zárható le a háború.