Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az idén várhatóan 13,8 milliárd dollárt költenek majd üzletiintelligencia-megoldásokra a vállalatok világszerte, ez az összeg 2016-ra 17,1 milliárd dollárra nőhet a Gartner becslése szerint. Az információelemzési piac idén várhatóan 7 százalékkal bővül. Ez annak köszönhető, hogy a felhasználók körében továbbra is prioritást élveznek az információ-központú projektek, és jelentős összegeket költenek arra, hogy fejlett elemző és adatgyűjtő megoldásokkal támogassák a döntéshozatalt.
Ebben az évben 2012-höz képest várhatóan 7 százalékkal bővül az üzleti intelligencia megoldások piaca a Gartner piackutató cég előrejelzése szerint, elérve a 13,8 milliárd dolláros szintet. A dinamikus fejlődés a következő években sem áll meg, és 2016-re a kutatók várakozásai alapján már 17,1 milliárd dollárt költenek a vállalkozások világszerte ilyen rendszerekre. Ez annak köszönhető, hogy a felhasználók körében továbbra is prioritást élveznek az információ-központú projektek, és jelentős összegeket költenek arra, hogy fejlett elemző és adatgyűjtő megoldásokkal támogassák a döntéshozatalt. A vállalat vezetői számára egyre több információ áll rendelkezésre, ami egyben azt is jelenti, az eddigi üzleti modellt meg kell újítani, és az is jól látszik, kulcstényező lesz, hogy a nagy adatmennyiséget hatékony módszerekkel tudják elemezni.
A globális gazdasági válság alapvető változásokat indított el a vállalkozásokon belül. A piacok beszűkülése miatt a belső expanzió kulcsfontosságúvá vált a növekedés szempontjából, amihez elengedhetetlen a vállalati adatvagyon hatékony kiaknázása. Az üzleti intelligenciarendszerek ehhez nyújtanak segítséget, vannak azonban szempontok, amelyeket érdemes végiggondolni, mielőtt valaki választ a piacon elérhető számos megoldás közül – mutatott rá Bakos Tamás, a QlikView magyarországi forgalmazója, a QSS Partner Kft. tulajdonosa és ügyvezetője.
Érdemes olyan rendszert választani, amely lehetővé teszi az üzleti felhasználók számára, hogy ad-hoc jellegű elemzéseket készítsenek attól függetlenül, hogy elérhetőek-e az informatikai erőforrások, vagy szakemberek. Emellett fontos szempont a gyorsaság is, hiszen hatalmas üzleti előnyt jelent, ha hetek, esetleg hónapok helyett mindössze néhány óra vagy nap alatt rendelkezésre állnak a szükséges információk. Napjaink felhasználói hozzászoktak a különböző webalapú alkalmazásokhoz, így praktikus olyan megoldás mellett dönteni, amely hasonló felhasználói élményt nyújt – tette hozzá a vezető.
A Gartner folyamatosan figyeli az üzleti intelligencia piacot, erre a szegmensre is elkészíti szokásos Magic Quadrant piacelemzését. A 2013-as jelentés szerint a QlikTech, a QlikView üzleti intelligencia megoldás gyártója a piacvezető cégek között szerepel. A QlikTech és megoldásainak sikerét jól mutatja, hogy ez sorrendben a harmadik év, hogy a piacelemzés ebbe a körbe sorolja a vállalatot.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Szabad-e, kell-e sportolnia egy daganatos betegnek? Amíg a daganatot el nem távolítják, csak a kíméletes mozgás javallott, de a tudomány mostani állása szerint a sport gyorsítja a felépülést, javítja az életminőséget.
Az Oroszország-szakértő szerint köze lehetett a palágykomoróci templom elleni támadáshoz az Orbán-kormánynak.
Az indulásról, az érkezésről és az űrben végzett kísérletekről is beszélt az űrből nemrég visszatért magyar asztronauta.
Azt állította, nem volt verésnyom a férfin.
A gyakorlógépekkel van a hiba.
Az USA legnagyobb sztorija végzetes lehet az elnök számára.
A Tisza szigetek volt koordinátora az Irány a Jövő Párt elnöke.
Egyre inkább úgy érződik, hogy a magyar kormánypárt nem csak az online világban kerül vesztes helyzetbe.
Ketrecharcosok Klubja.
Elszállók, összeukránozás, levelibéka, választalan, repülőember.