5500 milliárdos gigamegrendelés az Airbusnak egy fapados légitársaságtól

A Lion Air indonéziai fapados társaság megrendelése meghaladja a 18 milliárd eurót, 234 repülőgépet vesz az Airbustól.

  • MTI MTI
5500 milliárdos gigamegrendelés az Airbusnak egy fapados légitársaságtól

Fennállása óta legnagyobb megrendelését kapta az Airbus: az indonéziai Lion Air fapados légitársaság 234 darab A320-as gépet kér a nyugat-európai repülőgépgyártótól, az üzlet értéke meghaladja a 18 milliárd eurót.

Az erről szóló megállapodást hétfőn írták alá a párizsi Elysee palotában François Hollande francia államfő jelenlétében.

A Lion Air új ügyfél az Airbusnál, előzőleg szinte kizárólag Boeing gépeket vett: legutóbb 2011 végén rendelt 230 darab Boeing 737-es gépet, ami a Boeing életében is rekordnak számít.

Az indonéz légitársaság nagy léptekkel bővíti középtávú flottáját, hogy kielégítse a világ negyedik legnépesebb, 245 milliós országában rohamosan növekvő igényeket.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Valter Attila: Olyan versenynap nincs, hogy nem fáj

Valter Attila: Olyan versenynap nincs, hogy nem fáj

„A bukásoktól, brutális sérülésektől való félelem folyamatosan bennem van” – meséli Valter Attila országútikerékpár-versenyző a Penge podcast legújabb adásában, ahol arról is beszélget Szilágyi Áronnal és Kenyeres Andrással, hogy milyen gondolatok futnak át az agyán egy esés után, mekkora nyomást jelentett számára a 2021-es berobbanása, és milyen hatással vannak rá a kommentek.