Online adatszolgáltatási kötelezettség
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Stratégiai együttműködési megállapodást írt alá a magyar kormány nevében a Linamar kanadai céggel kedden a kanadai Guelphben Cséfalvay Zoltán, a nemzetgazdasági minisztérium gazdaságstratégiáért felelős államtitkára. Másokkal is tárgyalt Kanadában.
A megállapodást az általános gépgyártásban és a nagy pontosságú autóipari forgácsolt alkatrészek gyártásában érdekelt cég anyavállalatának központjában a Linamar nevében Linda Hasenfratz, a vállalat vezérigazgatója, a Linamar Hungary Zrt. felügyelőbizottságának elnöke látta el kézjegyével.
"A Linamar azt az ambiciózus célt tűzte ki maga elé, hogy az árbevételét 2020-ig megháromszorozza, amiben a magyarországi telephelyeknek is jelentős szerep juthat" – mondta helyi idő szerint kedden Cséfalvay Zoltán.
2100 főt foglalkoztat az orosházi cég
Az államtitkár elmondta, hogy az 1992-ben alapított Linamar Hungary Zrt. székhelye Békés megyében, Orosházán található, emellett működik egy telephelye Békéscsabán is. A társaság Magyarországon több mint 2100 főt foglalkoztat, jelentős belföldi beszállítói háttérrel rendelkezik, és kutatás-fejlesztési tevékenységet is végez.
Cséfalvay Torontóban részt vett egy befektetői fórumon, amelyen felhívta a figyelmet, hogy a Magyarországon eddig beruházott külföldi működő tőke több mint 100 milliárd dollár, amiből a kanadai cégek mindössze 2,1 milliárddal vették ki részüket, ezért van tere az együttműködés fejlesztésének.
Az államtitkár a magyarországi kutatási és fejlesztési befektetésekről megbeszélést folytatott Reza Moridivel, Ontario tartomány kutatás- és innovációügyi miniszterével. Elmondta, hogy a magyarországi vállalkozások iránt – mind az ontariói kormány részéről, mind a vállalatközi együttműködés terén – elsősorban az élettudományok, például az orvosi műszergyártás terén mutatkozott érdeklődés.
Az államtitkár hangsúlyozta: észak-amerikai látogatásának fő célja annak bemutatása, hogy Magyarország nemcsak ipari termelési, hanem kutatás-fejlesztési és innovációs célterület is lehet.
Bővítené magyar fejlesztői csoportját a BlackBerry?
Cséfalvay Zoltán megbeszélést folytatott a BlackBerry vezetésével is. Az államtitkár elmondta, hogy a telekommunikációs cég a Budapesti Műszaki Egyetemen egy hatvanfős szoftverfejlesztői csoportot foglalkoztat, és itt is további lehetőségek nyílhatnak a jövőben.
Az államtitkár a Waterloo-i Egyetemen a felsőoktatás és a vállalatok igényei összehangolásának ontariói gyakorlatáról folytatott eszmecserét, és látogatást tett a torontói MaRS "technológiagyorsító" központban is, amely a nagysebességű internetes és telefonos kommunikáció fejlesztésén dolgozó induló cégek működését támogatja.
"Azt tanulmányoztuk, hogy a magyarországi kutatás-fejlesztésben és innovációban az ilyen jellegű együttműködést és támogatásokat hogyan lehetne alkalmazni" – mondta.
Cséfalvay Zoltán Kanadából az amerikai Szilíciumvölgybe utazik tovább, és az Egyesült Államok keleti partvidékén is megbeszéléseket folytat majd.
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Hogyan és mikor lehet elrendelni a rendkívüli munkavégzést?
Óriási már a zaj a közösségi médiában. Érdemes még pénzt költeni a tartalommarketingre? Hogyan lehet ezt jól csinálni?
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?
A GKI szerint jelenleg három kulcskérdés merül fel az egykor oly népszerű adózási forma visszavezetésénél.