Ezért van tízéves késésben Vitézy sokmilliárdos adriai szállodaberuházása

Tíz éve egy helyben toporog Vitézy Tamás kormányközeli nagyvállalkozó adriai szállodaberuházása, állítása szerint azért, mert a Horvát Privatizációs Alap azóta sem biztosítja a feltételeket.

  • hvg.hu hvg.hu
Ezért van tízéves késésben Vitézy sokmilliárdos adriai szállodaberuházása

„Nem építkeztünk, mert a Horvát Privatizációs Alap által biztosított feltételek ezt nem teszik lehetővé” – válaszolt a Világgazdaságnak a Primosten d.d.-t is ellenőrző Adriatiq befektetőcsoport 80 százalékos tulajdonosa, Vitézy Tamás. A Horvát Privatizációs Alap (HFP) által eladott Primosten d.d. tíz éve nem tudja fel-, illetve átépíteni azokat az adriai, primosteni szállodákat, amelyek rendbe hozására és a megnyitására kötelezettséget vállalt a privatizációs szerződésében. A társaság 60 millió eurós beruházást tervez, miközben a horvát hatóságok már a hasznosítatlan turisztikai ingatlanokra kivetett adóval is sújtották a késlekedő céget.

Vitézy a lapnak úgy nyilatkozott, hogy a problémát a privatizációs szerződés két nem teljesült pontja mellett az okozza, hogy a megállapodás meg sem születhetett volna 2002-ben, mert az aláírása előtt egy hónappal érvénytelenítették a területre vonatkozó rendezési terveket, és új terv készítését rendelték el. Erről tudnia kellett volna a Primosten d.d.-t építési kötelezettség előírásával eladó Horvát Privatizációs Alapnak (HFP).

További részleteket itt lehet olvasni.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Most dől el, lesz-e új, érvényes költségvetése Budapestnek, vagy hadigazdálkodásra kell átállni – élőben a Fővárosi Közgyűlés üléséről

Most dől el, lesz-e új, érvényes költségvetése Budapestnek, vagy hadigazdálkodásra kell átállni – élőben a Fővárosi Közgyűlés üléséről

A július 1-i határidő előtti utolsó pillanatban, a hétfői rendkívüli közgyűlésen dől el, hogy a fővárosi képviselők kiigazítják-e a már korábban, konszenzussal elfogadott 2025-ös költségvetést, vagyis lesz-e érvényes büdzséje a fővárosnak vagy sem. Utóbbi esetben durva korlátozásokkal és pénzügyi nehézségekkel járó állapotra kellene készülni. Kövesse a közgyűlés eseményeit a HVG élő közvetítésével.

HVG HVG