Miért veszélyes halogatni a digitalizációt? Cégvezetőként ezeket érdemes átgondolnia!
Aki időben cselekszik, hatékonyabban működik és pályázatokhoz, új piacokhoz is hozzáférhet.
Mészáros Lőrinc 6,9 milliárd forintos vagyona a 88. helyhez volt elég. A Continental dohánycég milliárdos tulajondosa is újon a listán. A leggazdagabb továbbra is Csányi Sándor és Demján Sándor.
A leggazdagabb magyarok közé került Felcsút fideszes polgármestere – írta a szerdai Blikk a Népszabadság listájára hivatkozva. Mészáros Lőrinc, aki Orbán Viktor bizalmasának számít, feleségével együtt idén került fel először a listára. Vagyonát 6,9 millárd forintra becsülik, ezzel a 88. helyet szerezte meg a 150-es listán.
Ezzel Gyurcsány Ferencet is veri, aki 3 millárd forintos vagyonával csak a 148. helyre került.
Mészáros Lőrincnek a kormányváltás után futottak fel az üzletei: cégei számos, több milliárd forint értékű állami megbízást nyertek el csatorna- és útépítésekre.
Az állami földpályázatokon is jól szerepelt a család. Fejér megyében több mint ezer hektár állami földet nyertek el, emellett három birtokot használhatnak pályázat nélkül Alcsútdobozon, ahol Orbán Viktor született. Földjei után évi 70 millió forint területalapú támogatáshoz jut a család, de nem ez a fő jövedelmük. Az egyik családi cégből nemrég 800 millió forint osztalékot vett ki a házaspár.
Új szereplő a listán a Continental dohánycég tulajdonosa, Sánta János is. 3,8 milliárdos vagyonával ő a 140. leggazdagabb magyar. A Continental érdekeltségébe 1500-1800 trafik tartozik a becslések szerint. Nélküle állítólag nem tették volna állami monopóliummá a dohánytermékek árusítását - írta a Blikk.
A leggazdagabb továbbra is Csányi Sándor OTP-elnök, akinek 160 millárdra taksálják a vagyonát, utána Demján Sándor következik, 138 milliárddal, majd Gattyán György, 123 millárd forintos összvagyonnal.
Aki időben cselekszik, hatékonyabban működik és pályázatokhoz, új piacokhoz is hozzáférhet.
Bővült azon fejlesztési lehetőségek köre, amelyekre a Demján Sándor Tőkeprogramban forrást igényelhetnek a vállalkozások.
Javult a vállalkozások alkupozíciója: az árak konszolidálódtak, a kockázati prémiumok csökkentek, van verseny. Érdemes élni a lehetőségekkel.
Már egyetlen, megfelelően kiválasztott MI-eszköz révén is jelentős hatékonyságnövekedést érhetnek el a kisebb cégek is.