Kiberbiztonság: Meddig kell elkészülnie a kötelező auditnak?
A kiberbiztonsági követelmények teljesítése érdekében további fél év felkészülési időt kaptak az érintett szervezetek.
Több tízmillió euró értékű gyártósorokat telepítenek a második félévben a Continental Automotive Hungary budapesti gyáregységében a fékvezérlő elektronikai berendezések új generációja számára – írta a Világgazdaság szerdai számában.
Keszte Róbert, a Continental Automotive Hungary Kft. ügyvezetője a lapnak elmondta: most határozzák meg, milyen berendezéseken készüljenek a termékek a következő öt évben.
A beruházás nem jár jelentősebb létszámbővítéssel, mert a mintegy 1600 alkalmazottnak munkát adó fővárosi gyárban a termékkör generációváltása folyik, ennek ellenére az idén százas nagyságrendben nő a cég fővárosi és veszprémi gyárában dolgozók száma – írta a Világgazdaság.
A kiberbiztonsági követelmények teljesítése érdekében további fél év felkészülési időt kaptak az érintett szervezetek.
Bővült azon fejlesztési lehetőségek köre, amelyekre a Demján Sándor Tőkeprogramban forrást igényelhetnek a vállalkozások.
Az öröklés előkészítése, a vagyon átruházása bonyolult, tudatosságot igénylő folyamat – különösen akkor, ha működő cég is van a javak között.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.