Pécs nem fogad el ingatlant a Zsolnay tőkejuttatásaként

Nem fogadja el Pécs vezetése és a városi vagyonkezelő Pécs Holding Zrt., hogy a Zsolnay Porcelánmanufaktúra Zrt. többségi tulajdonosa ingatlanapporttal teljesítse a gyár felé a részvények megvásárlásával vállalt tőkejuttatási kötelezettségét - írta az Új Dunántúli Napló kedden.

  • MTI MTI
Pécs nem fogad el ingatlant a Zsolnay tőkejuttatásaként

Barna Béla, a Pécs Holding vezérigazgatója a lapnak azt mondta: tudomása szerint a Zsolnay igazgatósága hétfőn megszavazta az ingatlanapporttal történő tőkejuttatást, ám ezt az önkormányzat és a vagyonkezelő nem tudja elfogadni.

"A szindikátusi szerződés tőkejuttatást ír elő, ami lehetővé teszi ugyan az apportot is, de mint ahogy azt többször is közöltük a többségi tulajdonossal, a tőkejuttatást pénz formájában tudjuk elképzelni" - hangsúlyozta a vezérigazgató.

Barna Béla kitért rá: a többségi tulajdonos nem fizette meg határidőre a tőkejuttatás esedékes, harmadik részletét, ezért a város kötbért ró ki rá.

A Magyarországon luxusórák kereskedelmével foglalkozó Bachar Najari tavaly vásárolta meg a nagy múltú gyár részvényeinek 74,5 százalékát, s vállalta, hogy a vételáron felül félmilliárd forint tőkejuttatást biztosít a manufaktúrának.

 

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Mennyit ér a cégem?

A cégértékelés egy bonyolult, összetett folyamat. Vannak azonban széles körben elfogadott értékelési módszerek, amelyek erre alkalmazhatók.