Online adatszolgáltatási kötelezettség
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Hiába lazított a jegybank a feltételeken, még mindig nehezen fogy a növekedési hitel – írja a Világgazdaság. A bankok szerint az uniós pályázatok kiírására várnak a cégek, de az is nehezíti a kihelyezéseket, hogy hitelkiváltásra alig lehet adni az olcsó forrásból.
Bár már több mint féléve elindult a növekedési hitelprogram (NHP) második szakasza, még mindig nagyon kevés hitelt helyeztek ki ennek keretében a bankok – írja a Világgazdaság.
A Magyar Nemzeti Bank tájékoztatása szerint a hitelprogram két szakaszában "több mint 800 milliárd forint hitelkihelyezés történt", ebből azonban az első szakasz elvitt 701 milliárdot, vagyis a másodikban még mindig csak körülbelül 100 milliárd forintot sikerült folyósítani.
A K&H 26 milliárd forintnyi szerződést között közel 400 ügyféllel, a Budapest Banknál 20 milliárd forintra kötöttek szerződést, amiből 10 milliárdot folyósítottak, az Ersténél viszont még csak 5 milliárd forintot hagytak jóvá. Az OTP nem árul el adatot a folyósított volumenről, de a szerződések száma megközelíti náluk az 500-at.
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Hogyan és mikor lehet elrendelni a rendkívüli munkavégzést?
Óriási már a zaj a közösségi médiában. Érdemes még pénzt költeni a tartalommarketingre? Hogyan lehet ezt jól csinálni?
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?