Budapesti cég uralja a nyugat-európai munkaerőpiacot

Több millió euró nagyságrendű közös tőkebefektetést hajtott végre a közép-európai, szakképzett munkaerő kölcsönzésével foglalkozó TjobsRecruit-ba két nagy befektetési társaság, a részben Budapesten működő iEurope Capital és az Earlybird Digital East Fund.

  • MTI MTI
Budapesti cég uralja a nyugat-európai munkaerőpiacot

A Tjobs az új befektetés segítségével bővíti eladási csapatait Franciaországban, Németországban, Nagy-Britanniában és Hollandiában - közölte az iEurope Capital. További célkitűzés a határokon átnyúló online álláskeresési platformok bővítése a jelenleg is működő Tjobs.hu és Tjobs.ro mellett a többi közép- és kelet-európai országra.

A Tjobs rugalmas humán erőforrás kapacitást biztosít nyugat-európai ügyfelei számára, hogy működésük minél jobban meg tudjon felelni a gyorsan változó piaci környezetnek. A cég határokon átnyúló szolgáltatásai megoldást jelentenek vállalati partnereinek, amelyek meghatározott időre keresnek magasan képzett munkaerőt, ugyanakkor a tapasztalt közép-európai szakemberek számára is vonzó állásokat és időszakos megbízásokat kínálnak.

"A Tjobs jól kiegészíti folyamatosan bővülő befektetési portfóliónkat. Célunk, hogy innovatív, növekedési lehetőségek  előtt álló közép- és kelet-európai vállalatok számára kínáljunk tőkét és szaktudást. Az iEurope tapasztalt szilícium-völgyi befektetői is segítik a portfoliónkban lévő vállalkozásokat" - mondta Czirják László, az iEurope Capital társalapítója és partnere.

A Tjobs S. A. a legnagyobb romániai online munkaerő-közvetítő, amely évente 160 ezer állást kínál világszerte, magyarországi vállalata a Tjobs.hu.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Az idei aszályt az egész ország megszenvedheti, Orbánék nagy mentőöve pedig csak kivételezetteknek nyújthat reményt

Az idei aszályt az egész ország megszenvedheti, Orbánék nagy mentőöve pedig csak kivételezetteknek nyújthat reményt

A két évvel ezelőttinél is durvább aszály néz ki idén, az őszi vetés hamarabb ért be, a tavaszi kultúrák „nagyon rossz állapotban vannak”, ha nem jön eső, nagy terméskiesések lehetnek a kukoricában. A kormány most leginkább az öntözéssel kampányol az aszály ellen, kár, hogy ez a hazai termőterületek alig több mint 2 százalékán érhető el.