Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A Közbeszerzési Döntőbizottság (KD) elutasította az Orangeways City Kft. midi autóbusztender ellen benyújtott jogorvoslati kérelmét, amelyben a közbeszerzési eljárást lezáró döntés megsemmisítését kérte a cég – írta a Népszabadság kedden.
A BKK által kiírt midibusztendert nyerte el az Orangeways az idén márciusban, azonban a főváros közlekedésszervező cége 18 nappal később eredménytelennek nyilvánította a közbeszerzést. A BKK elismerte a céget nyertesnek, azonban a pályázat sikeres lezárása előtt felszámolták az Orangeways egyik partnerét, éppen azt, amellyel igazolni tudta volna az előírt referenciákat.
A BKK lehetőséget adott a hiánypótlásra, azonban a benyújtott dokumentumok értékelésekor súlyos hibákat és hiányosságokat találtak, ezért kizárta az Orangewayst. Mivel a pályázaton a másik induló, a VT-Arriva Kft. visszalépett, a BKK az eljárást eredménytelennek nyilvánította, és új tendert ígért – idézi fel a lap.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.