
Pityinger László állítása szerint csupán néhány százezer forintos tartozást halmozott fel, azért üldözi az adóhatóság évek óta. A Blikk úgy értesült, hogy végrehajtás van érvényben az ellenzéki politikai akciókban is részt vevő Dopeman bt-je ellen, és az eljárást hét éve indították.
Dopeman 15 éve alapította a La Mafia Bt.-t, de már nagyon szabadulna tőle, ám ez a jogszabályok miatt nem olyan egyszerű. A rapper állítása szerint már nem is emlékszik, hogyan halmozott fel ekkora tartozást, de nem tartja valószínűnek, hogy már hét éve görgeti maga előtt.
A cégbírósági adatokból kiderül: a La Mafia ellen 2007. januárban rendelt el végrehajtást az APEH. A cégkivonat szerint az előadó-művészettel, hangfelvétel-készítéssel és -kiadással is foglalkozó betéti társaságnak évek óta nem volt már bevétele sem.